Çelebi (Che-Lebby-spelling En) Mini Caravan building proces

...ask your questions in the appropriate forums BUT document your build here...preferably in a single thread...dates for updates, are appreciated....

Postby YuGun » Tue Nov 08, 2011 10:21 am

[img width=800 height=600]http://i1209.photobucket.com/albums/cc392/yugunduz/08112011529.jpg[/img]

[img width=800 height=600]http://i1209.photobucket.com/albums/cc392/yugunduz/08112011531.jpg[/img]
YuGun
The 300 Club

Postby S. Heisley » Tue Nov 08, 2011 8:06 pm

Deleted double posted message.
Last edited by S. Heisley on Tue Nov 08, 2011 8:09 pm, edited 1 time in total.
S. Heisley
Super Lifetime Member

Images: 495

Postby S. Heisley » Tue Nov 08, 2011 8:08 pm

It looks like you're doing more wiring. I'm glad to see that you are still working on it when you can.

http://i1209.photobucket.com/albums/cc3 ... 011529.jpg

http://i1209.photobucket.com/albums/cc3 ... 011531.jpg
S. Heisley
Super Lifetime Member

Images: 495

Postby YuGun » Wed Nov 09, 2011 10:52 am

Ve bugün Bayram'dan çalınan bir gün daha ve sol duvar önce alt ince izolasyon şiltesiyle kaplandı

Image

Sonra da duvarın önemli bir kısmı lambrilerle kaplanarak gün tamamlandı, Eğer başka işlerim olmasaydı ve sabahtan başlayabilseydim bugün bu duvarı bitirirdim ama komşuları rahatsız etmekten çekiniyorum biraz da..

Image

Image

Image

İşte bu güzel gün de böylece bitti..

Bir sonraki yapım gününde tekrar paylaşabilmek dileğimle..

*** Left wall inner siding has done.. Tahnks to all the trailer friends to read and foolow the building process of Chelebby..
YuGun
The 300 Club

Postby YuGun » Wed Nov 09, 2011 10:58 am

Thanks Sharon, Hi to all trailer friends from Ä°zmir, Turkey
YuGun
The 300 Club

Postby Lookfar » Wed Nov 09, 2011 9:41 pm

The siding looks great, YuGun. Nice to see photo's again.
Butch
Image
Lookfar
Donating Member

Images: 22

Postby YuGun » Sat Nov 12, 2011 8:36 am

Thanks Lookfar.. Nice to see you too..
YuGun
The 300 Club

Postby YuGun » Sat Nov 12, 2011 8:38 am

Dün gece fırtına şiddetinde esen rüzgar, Karavanın üzerindeki örtüyü uçurmuştu, Rüzgar hala zaman zaman hızlı estiği için gece artabileceğini düşünerek örtüyü katladım ve arabaya kaldırdım önce..

Image

Sonrasında tek tek gereken işlemleri yaparak sol duvarın kalan bölümünü de kaplama işini bitirdim. Çok küçük bir işim daha kaldı sol duvarda, Camın hemen arkasındaki bölüm, Ama burayı yapmak için açılan tavanın havalı yayını çıkarmak gerektiği için burayı bu günlük bıraktım başka bir güne..

Image

Image

Bugün rüzgar yanısıra hava da üşütecek kadar soğuktu.. Karavanın içerisinde hasta olmamak için gördüğünüz kaset mumlardan yakıyorum. Bunlar içerisinin ısısını hasta olmayacak kadar yükseltiyor.. Kapıları kapatırsanız uzun sürede daha da yükseltebilir, ama ben sürekli dışarıda parça kestiğim için kapıları açık bırakıyorum, Bir de camlar tahkimli karanlık oluyor içerisi.. Mumları yaktığınızda 4 saat kesintisiz yanıyorlar ve bittiğinde kasetiyle beraber atılabiliyor.. Bu mumlar pek çok yerde bulunabiliyor, ben Metro'dan aldım...

Image

Image

İşte bu günlük bu kadar...
YuGun
The 300 Club

Postby crumbruiser » Sat Nov 12, 2011 8:46 pm

:thumbsup: :thumbsup: 8) 8)
Frank
I am not weird, I am a Limited Edition.
Facebook http://www.facebook.com/profile.php?id=100000303236631
crumbruiser
Teardrop Master

Images: 255

Postby YuGun » Sun Nov 13, 2011 10:06 am

Thanks Frank..
YuGun
The 300 Club

Postby YuGun » Sun Nov 13, 2011 10:12 am

Bugün biraz geç başladım. Öncelikle sürekli lambayı yakarak zayıflayan 14 A'lik karavan idare aküleri zayıflamaya başlamıştı,
Bunları arabanın 60A lik yaşam aküsünden şarj etmenin bir yolunu bulmalıydım, Tabii aküye paralel bağlayarak değil,
Ben de şunu yaptım, Arabanın yaşam aküsünden çalışan çakmaklığına 300w'lık mini invertörü bağladım,
Arada kablo kullanarak buradan aldığım elektiriği karavana sanki şebekeye bağlıyormuşum gibi bağladım,
Ve karavanda kurulu akü şarj cihazı ile de mini aküleri şarj ettim. Sonuçta işe yaradı.. Arabanın yaşam aküsündeki boşluk zamanla araba tarafından doldurulacaktır.
Image

Image

Image

Bununla beraber tavanı açarak sol taraftaki havalı yayı çıkarıp duvarın kalan bölümünün kaplamasını tamamladım.
Image
Duvarlarla işim tamamen bitti. Son olarak araka kapıları da kaplayacağım. Sonra tavana geçebilir veya karavana cam yaptırabilirim ama sanırım önce tavanı da halledeceğim, sonra camlara geçeceğim..

Image

Bu günlük de bu kadar, Bir haftasonu daha böyle geçti..

Ä° have no electirc, Ä° have take the problem with use a 55A Battery portable with a 1000w inverter to use electric saw etc. Ä° use alsa 14A caravan living batteries for ligt, Today that batteries has been empty, Ä° heve done this use a 300w inverter from the cars additional living battery and take this electric to trailer and use trailers built in 220V charger to cahrge the mini batteries..
Also i have done the left wall covering today.. Hello for all trailer friends..
YuGun
The 300 Club

Postby YuGun » Sat Jan 07, 2012 12:41 pm

Bugün sabah erken kalıkıp hazırlandım, ve evden çıktım,

Önce Foça gezisinden beri araçtan ayırmadığım atelaj halinde otoparkta duran karavanı araçtan ayırdım,
Sabitleme ayaklarını indirip karavanı takoza aldım, Önden krikoyu vurup biraz kaldırdım ki lastiklerdeki yük azalsın,
Bu şekilde yük ayaklara ve öndeki kılavuz tekere biniyor ve karavanın yerinden hareket ettirilmesi zorlaşıyor,

Sonra arabayı alıp alışverişe gittim, Koçtaş'tan tavanın kaplanması için lambri, bir hazır branda biraz silikon,
Karavanın içindeki kendi lambasını sökeceğim için bir bataryalı ledli kamp lambası, biraz da ev için bir şeyler aldım,

Ger geldiğimde zaten saat öğleden sonra 14:00 olmuştu, Havanın kararmasına yaklaşık 2,5 saat olmasına rağmen bugün bir başlangıç yapmak istedim,

Öncesinde karavanda bir kahve keyfi yapmayı ihmal etmedim. Bugün karavanın içindeyken yağmur çok kısa aralıklar vererek sürekli yağdı,

Image

Her zamanki gibi mumlu ısıtıcımı kullandım. Bunun gücü içersini özellikle de havalandırma açıkken tam olarak ısıtamıyor ama hasta olmayı engelleyen elektriksiz son derece ucuz ve basit bir çözüm. Ancak biraz riskli, Karavanın içinde açık halde altı tane mum alevi yanarken çok dikkatli davranmak gerekiyor. Ama eğer bu yöntemi bulmamış olsaydım soğuk hava beni çok kısa bir sürede hasta ederdi.

Image

Sonra tavan kaplamasına başladım, Tavan için lambrileri uygun ölçüde testere ile kesip, kıvrılması gereken yerleri dikkatlice kıvırarak yerine monte etmeye başladım, Bugün ancak sağdan iki tanesini yapabildim. Şansım yaver giderse belki birkaç günde bu işi bitirebilirim sonuçta tavana başlamış oldum,

Image

Image

Son olarak bırakmadan önce bir kahve molası daha verdim.

Image

Ve işte bu cumartesi de böyle geçti.. Hava daha da soğuyacak, Ne olursa olsun durmak yok..
YuGun
The 300 Club

Postby YuGun » Sat Jan 07, 2012 12:51 pm

Ä° have doing the inner roof covering today...

You can also see a camping trip of chelebby last weekend by Happy New Year...

Foça camp trip with chelleby Part 1

http://celebiminikaravan.wordpress.com/ ... a-1-bolum/

Part 2:

http://celebiminikaravan.wordpress.com/ ... a-2-bolum/
YuGun
The 300 Club

Postby Wolfgang92025 » Sat Jan 07, 2012 1:45 pm

YuGun,

Happy New Year and thank you for posting a link of your first camping trip of 2012.
Looks like you got to stay in some nice spots by the sea, even tho you had some rain and cold. Looking forwards to reading more of your adventures as you travel.....
Wolfgang

Image
Wolfgang92025
Lifetime member

Images: 651

Postby Miriam C. » Wed Jan 11, 2012 12:18 am

:applause: :thumbsup: Very nice pictures of the sea and boats. The water is so clear! Love your camper too. It is looking wonderful!
:thumbsup:
“Forgiveness means giving up all hope for a better past.â€
Miriam C.
our Aunti M

Images: 148

PreviousNext

Return to Build Journals